Dan zaštite životinja

Svetski dan zaštite životinja obeležen je u Botaničkoj bašti 15.10.2017. godine. Događaj je organizovao Centar za ekološko obrazovanje i održivi razvoj – CEOOR u saradnji sa Udruženjem Crvena šapa, Prirodno-matematičkim fakultetom, vrtićem Vrabac i predškolskim ustanovama Đurđevdan i Nada Naumović, a učestvovala su kao edukatori i deca iz OŠ Sveti Sava. Centralna ideja ovog dana je isticanje važnosti životinjskog sveta i prepoznavanje pozitivnog uticaja koji životinje imaju na naše živote. Deca i njihovi roditelji danas su imali priliku da se druže sa životinjama, a jedna maca je i našla svoj novi dom. Prikupljena je i hrana i opreme za kućne ljubimce bez doma. Ostale aktivnosti bile su radionice slikanja i bojenja životinja, pravljenje slika od zatvarača za flaše, kviz znanja, kreativne radionica Životinja naši saveznici, Zaštićene životinjske vrste, Kako se binuti o kućnim ljubimcima. Predstavnici PMF-a su pokazali deci Botaničku baštu, a CEOOR-a Školski biološki centar u okviru bašte. Ovo je prvi korak ka promovisanju Botaničke bašte jer preko 90% današnjih posetilaca i učesnika je prvi puta kročilo u baštu.